والدین وارد هیجانات چهارشنبه سوری نشوند

والدین وارد هیجانات چهارشنبه سوری نشوند پیش گیری از حوادث تلخ حوادث چهارشنبه سوری مستلزم ارتقای فرهنگ ایمنی است و در این میان خانواده نقش به سزایی در آموزش و افزایش آگاهی فرزندان خود دارند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمد معصوم؛ مدیر آموزش منطقه ۸ آتش نشانی تهران در این زمینه اظهار داشت: والدین در پیش گیری از حوادث چهارشنبه سوری نقش مهمی دارند و انتظار می رود که شرایط را مدیریت کنند ولی متاسفانه شاهد این مساله هستیم که برخی والدین در چهارشنبه سوری همراه فرزندان شده و حوادث و شرایط وخیم تر می شود.

وی با تاکید بر اهمیت کنترل و مراقبت والدین بر رفتار فرزندان در آستانه چهارشنبه سوری برای حفظ سلامت آنها اظهار داشت: والدین در روزهای نزدیک به چهارشنبه آخر سال کودکان را بیشتر رصد کنند و تردد مخفیانه آنها را زیر نظر بگیرند.

معصوم با اعلان اینکه سفارش نمی گردد که والدین مانع جشن و شادی و هیجان کودکان و نوجوانان شوند از والدین خواست با مدیریت هیجانات فرزندان نوجوان خود کمک کنند چهارشنبه سوری با شادی و بدون خطر داشته باشیم.

مدیر آموزش منطقه ۸ آتش نشانی تهران اشاره کرد: از اول اسفند تا چهارشنبه آخر سال ایام پر سر و صدا و آتشین است که باید والدین با توجه بیشتر و مدیریت رفتار فرزندان خود مانع از این بشوند که فرزندشان به خاطر یک سر و صدا و هیجان زود گذر گرفتار سانحه ای شود.

وی با تاکید بر این که کنترل والدین می تواند شرایط را ایده آل کند بیان کرد: در برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال انتظار از والدین بیشتر است والدین می بایست هیجان فرزندان را در چهارشنبه سوری تعدیل کنند و با برگزاری چهارشنبه سوری سنتی و برگزاری آتش کوچک کنترل شده چهارشنبه سوری سنتی و بدون عارضه ای برای فرزندان برگزار کنند.

معصوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیان کرد: دو معاونت عملیات و پیشگیری و معاونت فرهنگی آتش نشانی آموزش های خودرا در زمینه چهارشنبه سوری متمرکز کرده و آموزش و فرهنگ سازی در پیش گیری از حوادث را در کنار توزیع بروشور و تراکت و پخش انیمیشن دارد.

وی افزود: آتش نشان های نیز علاوه بر این که تمام محتواهای آموزشی را در جهت فرهنگ سازی در کانال های مجازی اشاعه می دهند با حضور در مدارس و محله ها آموزش های عملیاتی مانندآموزش چگونگی استفاده از خاموش کن ها و کپسول های آتش نشانی را ارائه می دهند.

مدیر آموزش منطقه هشت آتش نشانی تهران در خاتمه سخنان خود در یک برنامه رادیویی افزود: ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی در تهران وجود دارد که مردم می توانند با مراجعه به ایستگاه ها کار با کپسول های آتش نشانی را یاد بگیرند و یا با تماس با نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی و اعلام درخواست آموزش مربیان درب منازل آنها کار با کپسول آتش نشانی را به آنها آموزش می دهند.

چهارشنبه سوری از حال و هوای جشن خارج شده است
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی نیز در این زمینه معتقد است: پدر و مادرها با فرزندان خود صحبت کنند و آنها را از خطرات نزدیک شدن به این مواد منفجره آشنا کنند. اگر هم مقرر است آتشی روشن کنند، توسط خود خانواده باشد و به هیچ عنوان در کنار آتشی که غریبه ها روشن کرده اند قرار نگیرند.
وی کنار هم بودن خانواده ها را مهم ترین مسئله در صیانت و صیانت از جوانان و نوجوانان دانست و بیان کرد: پدر و مادرها نقش خیلی مهمی دارند. اگر والدین فکر کنند می توانند با زور و جبر اجازه برگزاری جشن ندهند، گرفتار اشتباه می شوند برای اینکه مطمئنا بالاخره بچه ها به دور از چشم بزرگترها، در سطح کوچه و خیابان با غریبه هایی این جشن را برگزار می کنند که هیچ دلسوزی نسبت به آنان ندارند.
ملکی از تغییر ماهیت چهارشنبه سوری در دو دهه اخیر گفت و بیان کرد: با ورود تجهیزات جدیدی همچون نارنجک دست ساز و انواع ترقه های متشکل از مواد شیمیایی که موجی از سر و صدا، آتش و دود راه می اندازد، چهارشنبه آخر سال ماهیت خودرا تغییر داده و با روح و روان مردم بازی می شود.

وی با اعلان اینکه چهارشنبه سوری از حال و هوای جشن خارج شده است، اظهار نمود: مصدومیت ها و حتی تلفات جانی موجب ناراحتی مردم شده است. مدتی پیش در تهران دو حادثه داشتیم و چند جوان ۱۵ و ۱۶ساله گرفتار مصدومیت شدید شدند. یکی از آنها از ناحیه چشم لطمه جدی دید.
منبع:

1400/12/24
13:28:32
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آتش نشانی , آموزش , ایمنی , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی