حریق گسترده در قوچان مهار گشت

حریق گسترده در قوچان مهار گشت به گزارش ایمن رها، قوچان ـ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی حریق قوچان اظهار داشت: حریق گسترده مغازه ها در این شهرستان بعد از 5 ساعت تلاش آتش نشانان مهار گشت.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، آتشپاد دوم حسنعلی ولی زاده بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران درباب این حادثه اظهار داشت: در ساعت ۲۱: ۲۱ شب گذشته با تماس یکی از شهروندان در خصوص این که دود ناشی از مواد سوختنی از یکی از مغازه های خیابان بهشتی مشاهده شده است، یک اکیپ از نیروهای سازمان آتش نشانی به محل اعزام شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی حریق قوچان اضافه کرد: باوجود این که محل حادثه در خیابان شهید بهشتی یکی از خیابان های منتهی به میدان اصلی بود و در ساعت پیک تردد خودرو ها قرار داشتیم اکیپ آتش نشانی در ساعت ۲۱: ۲۵ در محل حاضر شدند.
وی با اشاره به این که با بررسی های اولیه تیم آتش نشانان و درخواست نیرو برای حادثه ۴ اکیپ فوری ۸ نفره به عملیات اعزام شدند، اشاره کرد: متأسفانه به سبب وجود حریق در مغازه هایی با سقف شیروانی و چوبی مجبور به تخریب سقف این مغازه ها شدیم تا بتوانیم از گسترش بیشتر حریق جلوگیری نماییم.
ولی زاده اظهار داشت: با تلاش نیروهای آتش نشانی حریق در ساعت ۲ بامدادان اطفا شد اما برای احتیاط اکیپی از نیروها برای لکه گیری و موارد احتیاطی تا بامداد در محل حضور داشتند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی حریق قوچان بابیان این که امروز بامداد به سبب ادامه داشتن دود در محل حریق و احتمال شروع مجدد حریق نیروها درحال پاک سازی محل هستند، افزود: در این حادثه ۶ باب مغازه درگیر حریق شد اما خوشبختانه هیچ نوع صدمات جانی نداشتیم.
وی با یادآوری این که در این ماموریت هیچ کمبودی در تامین آب ماشین ها نداشتیم و ۲۰ تانکر آب مصرف و ماشین های پشتیبان در محل حضور داشتند، اضافه کرد: علت وقوع حریق در محل توسط کارشناسان درحال بررسی است.
ولی زاده تاکید کرد: متأسفانه حریق در مغازه یا منازلی که دارای سقف شیروانی هستند به سبب بسته بودن محیط و عدم دسترسی کامل نیروهای آتش نشان به محل زمان بیشتری صرف می کند پس در مواردی نیاز مبرم به بالابرها یا نردبان هیدرولیک خواهد بود که در حادثه شب گذشته با همکاری اداره برق شهرستان از بالابر این اداره برای اطفا این حریق استفاده شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی حریق قوچان تصریح کرد: باوجود این که طی چند سال قبل برای تهیه نردبان هیدرولیک برای شهرستان تلاش فروانی شد تا در مواقع اضطرار و بحران بتوان از صدمات وارده به شهروندان بیشتر جلوگیری کرد همچنان نیاز شهرستان به بالابر یا نردبان هیدرولیک در چنین حوادثی مشهود است که نیازمند یاری مسئولین دراین زمینه هستیم.


منبع:

1401/11/06
13:02:29
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی