فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی تشریح كرد

جزئیات تیراندازی در میدان جمهوری مشهد و دستگیری قاتلان

جزئیات تیراندازی در میدان جمهوری مشهد و دستگیری قاتلان ایمن رها: فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: قاتلان میدان جمهوری مشهد كه در نیمه شب اردیبهشت ماه سال جاری مرتكب قتل شدند، دستگیر شدند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، قادر كریمی، بامداد امروز در نشست خبری مرتبط با مبحث شناسایی و انهدام باند افراد شرور و قاتل در رابطه با حادثه میدان جمهوری اسلامی كه در اداره پلیس آگاهی مشهد برگزار شد، اظهار نمود: در بیست و دوم اردیبشهت ماه سال جاری ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه گزارشی داده شد كه در میدان جمهوری اسلامی مشهد تیراندازی صورت گرفته بود و به دنبال آن دو تن به قتل رسیده اند. در همین راستا همكاران ما در پلیس آگاهی برای بررسی صحنه و ابزار جرم در صحنه حضور پیدا می كنند.
وی اضافه كرد: پلیس آگاهی بعد از حضور در صحنه با شاهدان محل گفت وگو كرده و متوجه می شوند كه خوردوی قاتلان پراید بوده كه خودروی پژو را متوقف كرده است و بلافاصله بعد از پیاده شدن دو نفر را به قتل رسانده اند. در بررسی هایی انجام شده مداركی در خوردو كشف شد كه نشانگر پیشینه دار بودن چند تن از این افراد در زمینه شرارت، قتل و... بود.
كریمی تصریح كرد: در صحنه جرم هیچ گونه رد و نشانی از قاتلان وجود نداشت. ازاین رو برای بدست آوردن اطلاعات در این زمینه پیشینه مقتولان در پلیس آگاهی بررسی گردید. بررسی ها نشان داد كه مقتولان دارای پیشینه سرقت، شرارت و... بودند. با عنایت به اطلاعات شاهدان و سرنخ های به دست آمده مشخص شد كه چند تن از این افراد در تهران ساكن شده اند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان كرد: بعد از ورود این باند از تهران به استان دو تن از آن ها را در ۴۸ ساعت گذشته كه افراد اصلی این اتفاق بودند در یكی از شهرستان های پیرامون مشهد حضور داشتند و مسلح بودند دستگیر شدند. در جهت اعتراف آن ها، ۲۴ ساعت بعد سه تن دیگر از افراد این باند بازداشت شدند كه ضارب اصلی و راننده جزو آن ها بود.
وی توضیح داد: ضارب اصلی در اعترافات خود توضیح داد كه در سال ۸۴ در یكی از شهرستان های استان سرقت مسلحانه از یك طلافروشی كرده است. بعد از این اتفاق دستگیر شده و بعد از آزای از زندان در سال ۹۲ در یكی از شهرستا ن تربت جام مرتكب به قتل شده است. بررسی ها در همان ابتدا نشان داد كه رویداد پیش آمده امنیتی و تروریستی نبوده، بلكه مبحث اخلاقی و سرقت و كینه توزی بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی تشریح كرد: یكی از سرنخ هایی كه سبب دستگیری این افراد شد، مبحث قتل قاسم آباد در سال قبل بوده است. در واقع یكی از قاتلان دستگیر شده برادر فرد كشته شده در قاسم آباد بوده كه برای انتقام دست به این كار زده است.
كریمی مرتبط با سلاح های به كار گرفته شده ادامه داد: سه قبضه سلاح كلاشینكف و شكاری به همراه سه دستگاه خودرو كه در صحنه جرم استفاده شده بود، كشف شد. باید توجه داشت كه مبادی ورودی دسترسی به سلاح گرم در كشور وجود دارد. استان خراسان از لحاظ وسعت گسترده است و دارای شرایط خاصی است كه امكان ورورد غیرقانونی سلاح را به همراه دارد.1397/03/09
17:53:12
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی